اجرای قطعه بهار دلنشین

تصنیف بهار دلنشین (با نام دیگر بهار آرزو) از تصنیف های قدیمی ایرانی است که ترانه آن را بیژن ترقی سروده است. در اوایل دهه ۱۳۳۰ شمسی استاد روح الله خالقی برای این ترانه آهنگسازی کرد و استاد غلامحسین بنان نیز آن را اجرا کرد.

تصنیف بهار دلنشین در دستگاه همایون، با مایه آواز یا بیات اصفهان به سرپرستی خالقی و توسط ارکستر گل ها نواخته و اجرا شد و برای اولین بار از برنامه رادیویی گل های رنگارنگ شماره ۲۲۴ پخش شده است.

طینوش بهرامی در مجموعه آموزشی سه تار در خنیاگر این قطعه را آموزش داده است.

.h_iframe-aparat_embed_frame{position:relative;‎}.h_iframe-aparat_embed_frame.ratio{display:block;width:100%;height:auto;‎}.h_iframe-aparat_embed_frame iframe‪{position:absolute;top:0;left:0;width:100%;height:100%;‎}‬

.h_iframe-aparat_embed_frame{position:relative;‎‎}.h_iframe-aparat_embed_frame.ratio{display:block;width:100%;height:auto;‎‎}.h_iframe-aparat_embed_frame iframe‪‪{position:absolute;top:0;left:0;width:100%;height:100%;‎‎}‬‬

افزودن دیدگاه جدید

مکتب صبا بصورت دوره ای اقدام به برگزاری کلاس های آنلاین آموزش موسیقی می کند، ابتدای هر ماه برنامه کلاس ها می توانید لیست آن ها را مشاهده کنید.

پس از مطالعه برنامه کلاس های ماه جاری اگر سوالی داشتید می توانید از طریق یکی از راه های زیر با ما تماس حاصل نمائید، برای این امکان، روی لینک های زیر کلیک نمائید.