فرهنگسرای ارسباران و مکتب صبا برگزار می کنند

نشست پژوهشی موسیقی دستگاهی ایرانی " ویژه بررسی ردیف استاد ابوالحسن صبا " در فرهنگسرای ارسباران

نشست پژوهشی موسیقی دستگاهی ایرانی " ویژه بررسی ردیف استاد ابوالحسن صبا " روز سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ساعت ۱۸ در فرهنگسرای ارسباران برگزار می شود.در این نشست سخنرانی و اجرا های موسیقی مرتبط با این ردیف ارزشمند انجام خواهد شد.

سخنرانان این نشست : بابک خضرایی ، عادل حسینجانی و مهدی نور محمدی هستند و همچنین طینوش بهرامی ، آریا تاری و رضا سمندری به اجرای موسیقی خواهند پرداخت. حضور در برنامه یاد شده آزاد و رایگان است. فرهنگسرای ارسباران واقع در خیابان شریعتی، بالاتر از پل سید خندان، خیابان جلفا واقع است.

به گزارش روابط عمومی فرهنگسرای ارسباران؛ نشست پژوهشی موسیقی دستگاهی ایرانی با موضوع بررسی ردیف استاد ابوالحسن صبا، سه‌شنبه ۲۵ اردیبهشت‌ماه ساعت ۱۸ با مشارکت مکتب صبا و با حضور جمعی از هنرمندان و چهره‌های موسیقی در فرهنگسرای ارسباران برگزار می‌شود.

در این نشست سخنرانی هنرمندان موسیقی و چندین اجرای موسیقی مرتبط با این ردیف ارزشمند، انجام خواهد شد.

بابک خضرایی، عادل حسینجانی و مهدی نور محمدی از جمله سخنرانان این نشست هستند و همچنین طینوش بهرامی، آریا تاری و رضا سمندری به اجرای موسیقی در ردیف استاد صبا خواهند پرداخت.

مکتب صبا زاییده دو تلقی از نوگرایی و نوزایی موسیقی در دو دوره تاریخی است. یکی خلق گونه ای نو از کارگان موسیقی ایرانی به دست و اندیشه "ابولحسن خان صبا" و دیگری بازآفرینی، ترجمان و تالیف این کارگان خلوت و جلوت یافته از آستین و اثر روایی یک "روایتگر معاصر".

حضور در این برنامه برای عموم علاقه‌مندان آزاد و رایگان است و برای شرکت در آن می‌توانید به فرهنگسرای ارسباران واقع در خیابان شریعتی، بالاتر از سیدخندان، خیابان جلفا مراجعه کنید و برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره ۲۲۸۷۲۸۱۸ تماس بگیرید.

افزودن دیدگاه جدید

مکتب صبا بصورت دوره ای اقدام به برگزاری کلاس های آنلاین آموزش موسیقی می کند، ابتدای هر ماه برنامه کلاس ها می توانید لیست آن ها را مشاهده کنید.

پس از مطالعه برنامه کلاس های ماه جاری اگر سوالی داشتید می توانید از طریق یکی از راه های زیر با ما تماس حاصل نمائید، برای این امکان، روی لینک های زیر کلیک نمائید.