کلاس مبانی نظری موسیقی ایران و جهان باستان در آموزشگاه رنگاهنگ

این کلاس برای علاقه‌مندان به شناخت و تحلیل تاریخی فراگرد تکوین و تکامل مبانی نظری موسیقی ایران و ارتباط آن با موسیقی جهان باستان _و به طور اخص یونان_ برگزار خواهد شد.

مبانی نظری موسیقی ایران و جهان باستان

مدرس: طینوش بهرامی

این کلاس برای علاقه‌مندان به شناخت و تحلیل تاریخی فراگرد تکوین و تکامل مبانی نظری موسیقی ایران و ارتباط آن با موسیقی جهان باستان _و به طور اخص یونان_ برگزار خواهد شد. آشنایی مختصر با دوران تاریخی موسیقی پیش از اسلام و پس از آن, و همینطور رسالات موسیقی به عنوان پیش‌زمینه برای ورود به بحث ارائه خواهد شد. در مبحث تئوری موسیقی مبانی نظری عمومی موسیقی با پیش‌زمینه‌های تاریخی و تحلیلی تدریس خواهد شد. هدف دوره: ریشه‌یابی مبانی نظری و پیوند آن با موسیقی دوران باستان و تحلیل امروزی آنها در موسیقی کنونی ایران به طرزی که هنرجو قادر به تشخیص و تحلیل و درک مقالات و مباحث نظری در زمینه‌ی موسیقی ایران شود‌. برنامه: جلسه‌ی ۱-۴: آشنایی با تاریخ موسیقی ایران پیش و پس از اسلام جلسه‌ی ۵-۸: تبیین مبانی نظری دانشمندان ایرانی_اسلامی و مقایسه آن با تئوری موسیقی یونان باستان جلسه‌ی ۹-۱۲: بررسی آراء و نظریه‌های جدید و خوانش فصل‌های مهم مقالات و کتب با روش تحلیلی جلسه­ی ۱۲-۱۶:

باز تعریف، تحلیل و جمع­بندی اطلاعات با روش پدیدارشناسانه مخاطب: این کلاس برای همه‌ی هنرجویان و علاقه‌مندان به مبانی نظری و تاریخی موسیقی ایرانی است و در دو سطح عمومی و تخصصی برگزار می‌شود. بدیهی است تعیین سطح از طریق پرسشنامه و یا مشاوره‌ی حضوری قابل تعیین است. زمان کلاس: یک ساعت و نیم تعداد جلسات: ۱۶ در انتهای دوره به هنرجویان گواهی اتمام دوره اعطا خواهد شد.

آدرس رنگآهنگ

خیابان شریعتی، شمال متروی شریعتی، خیابان مینا، نبش رودبار غربی، شماره ۴۶، واحد۴ خیابان میرداماد، میدان مادر، خیابان بهروز، میدان مینا، خیابان مینا، شماره ۴۶، واحد ۴

تلفن و ایمیل

۰۲۱-۲۶۴۰۹۱۲۸ | ۰۲۱-۲۶۴۰۹۱۲۹ | [email protected]

افزودن دیدگاه جدید

مکتب صبا بصورت دوره ای اقدام به برگزاری کلاس های آنلاین آموزش موسیقی می کند، ابتدای هر ماه برنامه کلاس ها می توانید لیست آن ها را مشاهده کنید.

پس از مطالعه برنامه کلاس های ماه جاری اگر سوالی داشتید می توانید از طریق یکی از راه های زیر با ما تماس حاصل نمائید، برای این امکان، روی لینک های زیر کلیک نمائید.